LKQ ELIT

LKQ Corporation (www.lkqcorp.com) є найбільшим в Північній Америці постачальником автозапчастин, провідним постачальником відновлених автомобільних двигунів і трансмісій, обладнання для ремонту автомобілів. Компанія також є найбільшим дистриб'ютором запчастин у Великій Британії і Нідерландах. Має представництва на Тайвані, Бельгії та Франції.

Абревіатура LKQ розшифровується як «Якість в своєму роді». Це означає, що вартість замінних запасних частин повинна бути порівнянна із залишковою вартістю автомобіля.

Звідки прийшла ця корпоративна група і куди приведе спільний шлях в наступні роки?
Близько 50 000 співробітників, в 2019 оборот 12 мільярдів доларів, акції продаються на фондовій біржі найвисокотехнологічних компаній світу NASDAQ, під номером 300 у списку найбільших світових компаній Fortune 500 в 2018 році, участь в фондовому індексі S & P 500: це все здається неймовірним, для компанії, яка в минулому році відзначила своє двадцятиріччя.

Як і в багатьох історіях великого успіху, історія LKQ почалася з досить простої ідеї. Ще в 1998 році утилізація і розбирання автомобілів, що не підлягають відновленню, в США залишалися абсолютно не організованою справою. Разом з цим на ринку б/у запчастин існував великий дефіцит деталей. Шанси знайти що-небудь на вторинному ринку були менше 30%.

Тоді ідея засновників LKQ була в тому, щоб зробити можливим продаж запасних частин, знятих з пошкоджених автомобілів, кінцевим клієнтам або кузовним майстерням. Так вони стали купувати і утилізувати склади по всій Північній Америці, щоб побудувати такі торгові зони в декількох регіонах. Це бачення привело до того, що LKQ стала найбільшим дистриб'ютором вторинних деталей на ринку Північної Америки.

У 2011 році LKQ зробила перший крок в напрямку ринків Європи – група придбала англійську компанію Euro Car Parts (ECP). У 2013 році Sator приєдналася до LKQ, а разом з ними було багато їх дочірніх компаній в країнах Бенілюксу та Франції. У 2014 році LKQ придбала Atracco, сильного ключового гравця в країнах північної Європи. З 2016 під управління LKQ переходить італійська група Rhiag, яка володіла на той час мережею ELIT. Так група LKQ отримала представництва ще в десяти країнах: від Італії та Швейцарії до Чехії, Словаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Польщі та України. LKQ позиціонує себе як найбільший системний постачальник запасних частин на континенті. Група компаній в три рази перевершує найближчих конкурентів, що борються один з одним за друге місце. В даний час в LKQ Europe працює 27 000 співробітників в 21 країнах, вони сприяють успіху групи, реалізуючи всі види автомобільних запчастин, використовуючи високопродуктивні онлайн-платформи і чудову логістику.

Озираючись назад, можна з упевненістю сказати, що 20 років тому LKQ визначила для себе правильну стратегію розвитку. За останнє десятиліття група збільшила свої доходи в тринадцять разів! Таким чином, LKQ росла швидше, ніж eBay, Amazon, Apple, Google або Netflix. Завдяки найсильнішим партнерам на локальних ринках, що входять до групи, LKQ сповнена рішучості підтримувати цей курс стабільного зростання та успіху і надалі.