LKQ ELIT

BOSCH – гальмівна рідина

 

Більшість гальмівних рідин класифікується відповідно до стандарту DOT – Department Of Transport (Міністерство транспорту, США).

  • DOT 3 – Економічний варіант для старих і відносно тихохідних автомобілів з барабанними гальмами або дисковими передніми гальмами; заміна не рідше одного разу на рік
  • DOT 4 – Рідина з високою температурою кипіння і більш тривалим терміном служби (до двох років); застосовується на сучасних автомобілях переважно з диcковими гальмами на обох осях;
  • DOT 4 Super – для сучасних авто без ABS / ESP; володіє поліпшеними характеристиками проти утворення бульбашок пари при високих температурах і збільшеними інтервалами між замінами (до двох-трьох років).
  • DOT 4 HP – має більш низьку в'язкість, так що збільшення і зменшення тиску в гальмівних системах з електронним регулюванням може відбуватися дуже швидко; рекомендується для автомобілів з ABS, ASR, ESP і т.д.
  • DOT 5.1 * – максимальний термін служби (до трьох років) для автомобілів великої потужності, спортивних автомобілів, а також екстремальних умов водіння

* Силіконові рідини класу DOT 5 слід відрізняти від полігліколевих DOT 5.1. Для цього на упаковці додатково позначають: DOT 5 – SBBF  «silicon based brake fluids» – гальмівна рідина, на основі силікону); DOT 5.1 – NSBBF («non silicon based brake fluids» – гальмівна рідина, не на силіконі). Увага! Рідини на силіконі несумісні з іншими !!!

Гальмівні рідини класів DOT 3, DOT 4 і DOT 5.1 взаємозамінні, але змішувати їх небажано, оскільки основні властивості при цьому погіршуються.

Для найбільшої впевненості, слід звернутися до специфікацій виробника транспортного засобу, щоб переконатися, що Ви використовуєте правильний тип гальмівної рідини.

Гальмівна рідина BOSCH гарантує високий рівень безпеки

Тип гальмівної рідини

Суха точка кипіння (точка кипіння в стані поставки)

Точка кипіння зволоженої рідини

В'язкість

DOT Стандарт

Bosch

DOT Стандарт

Bosch

Bosch

DOT 3

205 °C

205 °C

140 °C

140 °C

1500 мм²/с

DOT 4

230 °C

230 °C

155 °C

155 °C

1800 мм²/с

DOT4 Super

230 °C

260 °C

155 °C

180 °C

1800 мм²/с

DOT4 HP

230 °C

265 °C

155 °C

170 °C

700 мм²/с

DOT5.1

260 °C

260 °C

180 °C

185 °C

900 мм²/с

Для довідки:

Температура кипіння в стані поставки (суха точка кипіння) характеризує ще не використану рідину, а більш низька температура кипіння (волога точка кипіння) – це температура зволоженої рідини, після вбирання певної кількості води, що вимірюється у відсотках від маси (до 3,5%).

В'язкість – одиниця вимірювання швидкості течії гальмівної рідини, друга за важливістю характеристика після рівня точки кипіння. Низька в'язкість дозволяє підвищувати і знижувати тиск якомога швидше, що є одним з основних факторів успішного функціонування сучасних гальмівних систем з функціями ABS / ESP®.

Бренди: