LKQ ELIT

Уважно перевіряйте налаштування драгеру

15 березня 2024

Нещодавно сталася справа, коли водія було звинувачено в управлінні в стані сп’яніння. Виявилося, що він пройшов тест на алкоголь із мінімальною похибкою, але з дуже різними температурними показниками повітря. Температура повітря під час огляду становила +2 градуси, але в драгері вказувалося +19 градусів.

Можливо, на перший погляд, це не виглядає дивним, але коли клієнт, який має технічну освіту та працює з метрологічним обладнанням, заглибився в деталі роботи алкотестера, виявилося кілька цікавих моментів, інформує Bigmir.

Алкотестер Drager ALCOTEST 6820, як і будь-яке метрологічне обладнання, має правильно адаптуватись до зовнішніх умов. Однак в інструкції до нього немає інформації про правила використання за різних температур, що може призводити до помилок та ускладнювати процес доведення в судах. Тому іноді доводиться використовувати нестандартні методи та писати довгі висновки.

Наприклад, щоб показати різницю у температурних показниках та довести неточність результатів вимірювань, ми звернулися до геофізичної лабораторії. Вони підтвердили, що температура повітря того дня не може бути такою високою, як показував драгер.

Отже, важливо завжди вимагати сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку приладу перед проходженням тесту. І якщо ви не погоджуєтесь з результатами тесту, вимагайте проведення обстеження в лікарні. Але запам’ятайте головне правило – не керуйте автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Джерело: mmr.net.ua