LKQ ELIT

Історія ELIT

ELIT CZ (www.elit.cz) була заснована швейцарцем Даніелем М. Еппом в Чехії, 1992 року. Обороти росли і компанія стрімко просувалася на схід. У 1993 році ELIT прийшла до Словаччини (www.elit.sk), а в 1994 році – в Україну (www.elit.ua).

У 1995 році група компаній ELIT була куплена найбільшою італійською компанією Rhiag (www.rhiag-group.com), яка з 1962 року успішно працювала на ринках Італії та Швейцарії. На сьогоднішній день Rhiag Group – це підприємство, в якому працює 2 500 робітників, а оборот становить понад 700 млн євро. Компанія є однією з провідних на незалежному європейському ринку постачальником запасних частин, про що говорять цифри: 10 головних складів, 165 торгових центрів на місцях, обсяг складських приміщень в 1 000 000 кубічних метрів, 50 млн відправлених деталей щорічно.

У складі Rhiag Group, ELIT продовжила свій розвиток – у 1999 році компанія виходить на ринок Румунії (www.elit.ro), а в 2001 році склад групи поповнює найбільший угорський імпортер Lang Auto (www.langauto.hu). На новий рівень ELIT піднімається в 2010 році, коли Rhiag Group купує компанію Autokelly (www.autokelly.com), бізнес якої зосереджений в Чехії і Словаччині. Після цього поглинання, торгова пропозиція групи поповнилася власним брендом Starline (www.starline-parts.com), з найширшим асортиментом і відмінною історією продажів на ринках Східної Європи.

З 2010 року нове керівництво Rhiag Group концентрується на реальних потребах клієнтів, що дає сильний імпульс до збільшення оборотів в 2011-2012 роках. В результаті Rhiag Group зміцнює лідерство на ринках Італії, Чехії та Словаччини, а також виходить вперед в Україні та Румунії.

В умовах постійного зростання, закономірним виглядає входження Rhiag Group, в травні 2012 року, в ATR International AG (www.atr.de) – один з найбільших в світі закупівельних союзів у сфері запасних частин.

Продовжуючи розширювати бізнес в рамках вже існуючих компаній (відкриваючи нові філії і збільшуючи обсяг складів) Rhiag Group також виходить на нові ринки – в 2013 році почала свою діяльність компанія Autokelly в Болгарії з потужним логістичним центром в Софії.

22 грудня 2015 року найбільший американський постачальник автомобільних запчастин LKQ Corporation заявив про підписання остаточної угоди про придбання холдингової компанії Rhiag-Inter Auto Parts Italia S.p.A (Rhiag).